Liite 1 370 §

                                                                                        

 

LUOTTAMUSELINTOIMIKUNNAN EHDOTUS VUODEN 2004 EUROPARLAMENTTIVAALEJA VARTEN ASETETTAVIEN VAALILAUTAKUNTIEN JA -TOIMIKUNTIEN KOKOONPANOIKSI

 

 

l. Äänestysalueen vaalilautakunta (Katedralskolan i Åbo, Nunnankatu 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Niko Aaltonen                                   Eerikinkatu 41 A 4, 20100 Turku

SDP      Hankitsija Marja Vyyryläinen                              Valkiapäänkatu 2 C 17, 20610 Turku

VAS      Valt.maist. Veli-Matti Kauppinen                        Lampolankatu 9 E 32, 20460 Turku

VIHR    Opiskelija Anna Jansson                                Käsityöläiskatu 1 E 128, 20100 Turku

RKP      Opiskelija Martin Segerstråle                              Sirkkalankatu 7 B 41, 20500 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Palvelumyyjä Eva-Maria Tarkkanen                   Vilkastuksenkatu 11 A 11, 20320 Turku

KOK     Opiskelija Marja Koskela                                  Rehtorinpellonkatu 4 B 624, 20500 Turku

SDP      Työnjohtaja Kaj-Erik Walden                            Kerttulinkatu 4 D 21, 20500 Turku

VAS      Puutarhuri Mirka Muukkonen                       Saramäentie 6, 20300 Turku

RKP      Opiskelija Frans Ramberg                              Kunnasaukio 4, 20810 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Niko Aaltonen

SDP      Varapuheenjohtaja: Marja Vyyryläinen

 

 

 

2. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Kerttulin koulu, Kaarinankatu 3)

 

Jäsenet:

 

KOK     Oik.kand. Satu Astala                                        Talinkorventie 9 B 37, 20320 Turku

SDP      Teknikko Hans Ekroth                                       Itäinen Pitkäkatu 82 A 16, 20810 Turku                

VAS      Toimistonhoitaja Arja Rantala                             Kivenhakkaajank.2 as. 11, 20700 Turku

VIHR    Fil.lis. Heidi Pfäffli                                              Rauhankatu 12 A 16, 20100 Turku

RKP      Tekn.lis. Kaj Kivinen                                          Sirkkalankatu 4 C 51, 20520 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Juha-Pekka Sainio                                          Yo-kylä 84 A 10, 20540 Turku

SDP      Toiminnanohjaaja Harry Suominen                      Sirkkalankatu 6 A 4, 20520 Turku

SDP      Myynninedistäjä Irja Arponen                             Raskinpolku 16 A 10, 20360 Turku

VAS      Kirjanpitäjä Leena Ronkamo                              Kaskenkatu 15 B 13, 20700 Turku

RKP      Ritva Lindström                                              Hämeenkatu 30 C, 20700 Turku

 

RKP      Puheenjohtaja: Kaj Kivinen

VIHR    Varapuheenjohtaja: Heidi Pfäffli

 

 

3. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Työväenopisto, Kaskenkatu 5)

 

Jäsenet:

 

KOK     Rakennusinsinööri Timo Nurmi                           Tanhuankatu 7 A 3, 20540 Turku

SDP      OTK Irma Arola                                              Rätiälänkatu 20 D 36, 20810 Turku

VAS      Kirjanpitäjä Sari Ranta                                       Tanskankatu 1 C 27, 20740 Turku

VIHR    Hum.kand. Birgit Salin                                        Henrikinkatu 6 as. 2, 20500 Turku

RKP      Markkinointijohtaja Göran Karlsson                   Puutarhakatu 17 As 17, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Rehtori Erja Vihervaara                                      Rieskalähteentie 23, 20300 Turku

SDP      Mielisairaanhoitaja Tahvo Suikkanen                  Vartiovuorenkatu 9 C 50, 20700 Turku

VAS      Opiskelija Juha Hurme                                       Sirkkalankatu 36 D 90, 20700 Turku

KESK   Toimistovirkailija Seija Kinnunen                        Kärsämäentie 25 as. 2, 20360 Turku

KESK   Eläkeläinen Pirkko Sysinoro                               Kupittaankatu 27 B 35, 20700 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Irma Arola

RKP      Varapuheenjohtaja: Göran Karlsson

 

 

4. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Martin koulu, Hopeasepänkuja 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Sairaanhoitaja Minna Arve                                 Sirkkalankatu 11 b A 3, 20500 Turku

SDP      Fil.maist. Petja Raaska                                       Tikkumäentie 3 A 1, 20300 Turku

VAS      Hoitoapulainen Anja Karlsson                            Stålarminkatu 35 C 29, 20810 Turku

VIHR    Salla Laurilehto                                               Uimarinkatu 2 A 1, 20880 Turku

KESK   Metsäinsinööri Auvo Aro                               Ruotimiehenkatu 8, 20360 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Eläkeläinen Pirjo Varjonen                             Temppelinkatu 2 B 24, 20810 Turku

SDP      Apulaistullitarkastaja Pertti Aarras                      Varkkavuorenkatu 36 G 79, 20320 Turku

VAS      Päiväkod. toiminnanjoht. Marja Mäenpää   It. Pitkäkatu 70 as. 3, 20810 Turku

VIHR    Toimittaja Pekka Ahto                                       Linnankatu 8 B 26, 20100 Turku

RKP      Opiskelija Sebastian Leppäaho                           Rauhankatu 12 a A 10, 20100 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Petja Raaska

VIHR    Varapuheenjohtaja: Salla Laurilehto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Toivolankadun toimintakeskus, Toivolankatu 12)

 

Jäsenet:

 

KOK     Talouspäällikkö Leila Hairisto                       Töykkälänkatu 19 B 10, 20540 Turku

SDP      Matti Lindblom                                                Verkapiha 1 A 51, 20100 Turku

VAS      Toimistosihteeri Pirjo-Liisa Saarisalo                 Toivolankatu 15 as. 9, 20810 Turku

RKP      Kansaned. avustaja Anna Bertills                  Uudenmaankatu 3 A 10, 20500 Turku

KESK   Nuorisotyönohjaaja Tuomo Marjamäki               Tammistontie 125 as. 1, 20900 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Pirjo Toukola                                                   Rauhankatu 29 as 22, 20100 Turku

SDP      Erikoisammattimies Arto Salminen                      Vanha Tampereentie 231 as 2, 20380 Turku

VAS      Tilalaitoksenjohtaja Martti Kuitunen            Ratsukonkatu 1 as. 29, 20880 Turku

VIHR    Lähihoitaja Erika Säde                                       Turunmaankatu 4 C 22, 20740 Turku

KD        Dipl.insinööri Juhani Ehojoki                               Katariinantie 1 as. 17, 20740 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Matti Lindblom

KOK     Varapuheenjohtaja: Leila Hairisto

 

 

 

 

 

6. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (ent. Normaalikoulu, Mestarinkatu 2)

 

Jäsenet:

 

KD        Kodinhoitaja Anja Skärström                         Keinumäentie 41, 20380 Turku

SDP      Tutkija Mika Keränen                                        Yo-kylä 36 A 2, 20540 Turku

VAS      Hoitaja Ritva Nieminen                                  Merimiehenkatu 9 H 110, 20810 Turku

VIHR    Tutkija Maria Vasenkari                                     Lehmustie 31 as. 8, 20720 Turku

RKP      Opiskelija Wilhelm Berlin                                   Sirkkalankatu 26 A 8, 20700 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Jorma Sundvall                                                Kaitaistentie 3 P, 20320 Turku

KD        Pankkivirkailija Anita Laine                           Kupittaankatu 52, 20700 Turku

SDP      Opiskelija Tiina Teppala                                     Rauhankatu 5 b B 27, 20100 Turku

VAS      Pääluottamusmies Jari Tähtinen                    Kaniikintie 9, 20300 Turku

KESK   Perämies Timo Saarimaa                                    Iltatähdentie 4 as. 90, 20200 Turku

 

VIHR    Puheenjohtaja: Maria Vasenkari

KD        Varapuheenjohtaja: Anja Skärström

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Topeliuksen koulu, Pakkarinkatu 10)

 

Jäsenet:

 

KOK     Satu Arsalo                                                      Tiilentekijänkatu 12 F 21, 20810 Turku

SDP      Simo Lintunen                                                  Karviaiskatu 2 B 7, 20720 Turku

VAS      Käytönvalvoja Risto Gustavsson                         Pakkarinkatu 8 C 51, 20100 Turku

KD        Opiskelija Timo Rantanen                                   Eerikinkatu 31 B 18, 20100 Turku

VIHR    Opiskelija Heli Havukainen                           Ylioppilaskylä 4 a 17, 20540 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Linja-autonkuljettaja Mika Reponen                   Varsinais-Suomenkatu 39 B 9, 20740 Turku

SDP      Ari Lehdonkivi                                                 Kanslerintie 6 C 49, 20200 Turku

VAS      Myyntineuvottelija Riitta Soini                             Jarrumiehenkatu 4 b 13, 20100 Turku

RKP      Opiskelija Joanna Leppäaho                               Matinkatu 3 D 54, 20810 Turku

VIHR    Koordinaattori Tapio Onnela                              Amiraalistonkatu 5 C 13, 20100 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Simo Lintunen

KOK     Varapuheenjohtaja: Satu Arsalo

 

 

 

8. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Turun Weikot ry, Mikonkatu 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Sampo Laakkonen                                          Yo-kylä 1 as 28, 20540 Turku

SDP      Taina Nurmi-Alho                                            Majoitusmestarink. 11 F 91, 20360 Turku       

VAS      Toimitsija Turja Lehtonen                                 Allaistenkatu 4 F 27, 20460 Turku

VIHR    Suunnittelija Katriina Mäkinen                            Tilhenkatu 23 B 29, 20610 Turku

KESK   Laskuntarkastaja Aino Piippo                             Topiaksenkatu 6 B 20, 20320 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Nina Pursiainen                                               Juhannuskatu 10 B 55, 20100 Turku

SDP      Esa Alho                                                           Majoitusmestarink. 11 F 91, 20360 Turku

VAS      Tiedottaja Taina Kettuvuori                           Sotalaistenkatu 1 - 3 E 116, 20810 Turku

VAS      Putkiasentaja Jarto Salminen                               Lipunkantajankatu 20 C 74, 20360 Turku

RKP      Opiskelija Pamela Andersson                         Yliopistonkatu 32 B 31, 20100 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Turja Lehtonen

VIHR    Varapuheenjohtaja: Katriina Mäkinen

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Ruusukorttelin palvelukeskus, Puistokatu 11)

 

Jäsenet:

 

KOK     Varatuomari Eeva Perho                                    Rau­hanka­tu 18 b 9, 20100 Turku

SDP      Outi Salmela                                                      Hämeenkatu 22 as 515, 20500 Turku

VAS      Ompelija Mirja Kautonen                                   Rauhankatu 23-25 G 66, 20100 Turku

VIHR    Ohjaaja Harry Silfverberg                                   Läntinen Rantakatu 59 C 46, 20100 Turku

KESK   Markus Nykänen                                             Lapinkatu 2, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Toimistosihteeri Riitta Simander                          Hansakatu 1 C 44, 20100 Turku

SDP      Lehtori Ari Honka-Hallila                                   Yliopistonkatu 28 B 14, 20100 Turku

VAS      Muurari Matti Gustafsson                                   Pohjaniityntie 90, 20960 Turku

KD        Merkonomi Maria Ameé                                Käsityöläiskatu 8 B A 9, 20100 Turku

RKP      Merkonomi Carita Lehtinen                           Puutarhakatu 26 As 9, 20100 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Eeva Perho

VIHR    Varapuheenjohtaja: Harry Silfverberg

 

 

 

10. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Puolalanmäen koulu, Puutarhakatu 5)

 

Jäsenet:

 

KOK     Autonkuljettaja Timo Ranti                                 Henrikinkatu 1 A A 21, 20500 Turku

SDP      Järjestötoimitsija Maijaliisa Nieminen          Uudenmaankatu 3 B 26, 20500 Turku

VAS      Keittäjä Kirsti Korpelainen                                 Virvoituksentie 8 D 71, 20720 Turku

VIHR    Opiskelija Jonas Heikkilä                              Piispankatu 2 B 25, 20500 Turku

RKP      Matkailusuunnittelija Harriet Sundman                 Humalistonkatu 16 B 113, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Nina Santala                                                      Eerikinkatu 2 D 74, 20100 Turku

KD        Kotiteollisuusopettaja Irja Virtanen               Hartmaninkatu 5 C, 20320 Turku

SDP      Opiskelija Vesa Hakamäki                             Talvenselkä 11, 20400 Turku

VAS      Projektijohtaja Juha Palmgren                             Stoltinkatu 1 G 57, 20360 Turku

KESK   Isännöitsijä Rami Ahlfors                                    Vanha Littoistentie 310, 20540 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Timo Ranti

VAS      Varapuheenjohtaja: Kirsti Korpelainen

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Seurakuntien nuortentalo, Eerikinkatu 1)

 

Jäsenet:

 

KOK     Hanna Kinnunen                                                 Sirkkalankatu 16 a A 14, 20500 Turku

SDP      Sami Peltola                                                       Brahenkatu 10 A 11, 20100 Turku

VAS      Sähköasentaja Pertti Laakso                              Linnankatu 37 b 33, 20100 Turku

RKP      Agrologi Susanne Björkman                           Sirkankuja 2 B 6, 20810 Turku

KESK   Muovityöntekijä Hanna Bifelt                        Saramäentie 31 C 16, 20300 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Terveydenhoitaja Lea Alanen                             Munterinkatu 6 B 16, 20360 Turku

SDP      Erityispeltiseppä Jaakko Iljanka                          Virusmäentie 10, 20300 Turku

VAS      Valt.maist. Riikka Oksanen                                Merimiehenkatu 9 A 6, 20810 Turku

VIHR    Fil.yo Samuli Lintula                                          Yo-kylä 23 A 13, 20540 Turku

KD        Katulähetystyöntekijä Kaija Raninen                   Katariinantie 2 D 20, 20740 Turku

 

RKP      Puheenjohtaja: Susanne Björkman                   

KOK     Varapuheenjohtaja: Hanna Kinnunen

 

 

 

12. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Turun Suomalainen Yhteiskoulu, Kauppiaskatu 17)

 

Jäsenet:

 

KOK     Lehtori Pirjo Ranti                                              Valkkimyllynkuja 1, 20540 Turku

SDP      Rautatieläinen Esko Kankare                              Tiensuunkuja 6, 20320 Turku

VAS      Makeistyöntekijä Anja Rönkä                            Vienolantie 5 B 16, 20210 Turku

KESK   Lastenhoitaja Anna-Liisa Virtanen                      Hennalantie 58, 20960 Turku

KESK   Rakennusinsinööri Osmo Koskinen                     Katariinantie 2 C 11, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Olli-Pekka Veranen                           Kuulakatu 4 B, 20360 Turku

SDP      Helen Ghebrehiwet                                         Runosmäenkatu 2 A 8, 20360 Turku

VAS      Toimistonhoitaja Ulla Syväkari                            Taskulantie 1 F 106, 20300 Turku

RKP      FM Carin Åminne                                           Brahenkatu 14 E 124, 20100 Turku

VIHR    Ympäristösuunnittelija Toni Mattila                     Kuuvuorenkatu 1 B 32, 20540 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Pirjo Ranti

KESK   Varapuheenjohtaja: Osmo Koskinen

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Nummen koulu, Kirkkotie 31)

 

Jäsenet:

 

KOK     Jyrki Hurme                                                    Signalistinkatu 15 H 75, 20360 Turku

SDP      Dipl.insinööri Heikki Varantola                           Välskärinkatu 9, 20740 Turku

VAS      Palomies Jussi-Pietari Kuosmanen                      Bergeninkatu 2 A 1, 20320 Turku

VIHR    Biologi Minna Leka                                            Peltokatu 16, 20540 Turku

RKP      FM Helena Phil                                               Hämeenkatu 1 B 30, 20500 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Sanna Kalela                                     Nuottakatu 5 as 3, 20900 Turku

SDP      Myyjä Tiina Turunen                                          Vuorikatu 3 B B 32, 20700 Turku

SDP      Erityissosiaalityöntekijä Eero Pulli                       Puutarhakatu 20 C 69, 20100 Turku

VAS      Opiskelija Pirjo Kangas                                      Yo-kylä 40 a 4, 20540 Turku

KESK   Valt.kand. Seppo Kallakivi                                 Honkatie 32 B 4, 20540 Turku

SDP      Puheenjohtaja: Heikki Varantola

KOK     Varapuheenjohtaja: Jyrki Hurme

 

 

 

14. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Nummen sivukirjasto, Töykkälänkatu 22)

 

Jäsenet:

 

KD        Pol.hist.maist. Tomi Reunanen                       Rehtorinpellonkatu 4 A 502, 20540 Turku

SDP      Terveystarkastaja Liisa Jalo                                Helmikänkatu 3 as. 2, 20240 Turku

SKS      Autonkuljettaja Timo Virtanen                       Pääskynlento 12 C 17, 20610 Turku

VIHR    Kirjanpitäjä Leena Helva                                    Mielikinkatu 4, 20540 Turku

KESK   Kasvatust.maist. Marjo Sarametsä                      Rauramäentie 1 O 289, 20360 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Pipsa Kirjavainen                          Rehtorinpellonkatu 4 B 502, 20500 Turku

SDP      Opiskelija Jonna Kenttä                                 Läntinen Pitkäkatu 26 B 54, 20100 Turku

VAS      Sähköyliasentaja Arvo Lehti                               Vellamonkatu 20 A, 20520 Turku

KD        Opiskelija Sami Sundström                                 Kuohukuja 1 K 148, 20540 Turku

RKP      Anniina Pirttimaa                                             Hämeenkatu 20 E 119, 20500 Turku

              

SDP      Puheenjohtaja: Liisa Jalo

VIHR    Varapuheenjohtaja: Leena Helva

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Lehmusvalkaman palvelukeskus, Karviaiskatu 7)

 

Jäsenet:

 

KOK     Ritva Pohjanheimo                                             Itäinen Rantakatu 66 B 26, 20810 Turku

SDP      Pääluottamusmies Jorma Hellsten                        Friskinpolku 14 B 44, 20360 Turku

VAS      Puuseppä Jukka Lähteenmäki                             Paljaspää 2 B 4, 20610 Turku

KD        Lastenhoitaja Sinikka Moilanen                          Rakuunatie 57 A, 20720 Turku

RKP      Dipl.kirjeenvaihtaja Barbro Sipilä                        Mustikkatie 6, 20720 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Kaupallinen neuvos Seppo Heikelä                     Huvilakatu 2, 20720 Turku

SDP      Eläkeläinen Leo Lenets                                  Kullervontie 2, 20520 Turku

VAS      Opiskelija Kaisa Inkeroinen                                Puistokatu 3 D 57, 20100 Turku

VIHR    Opiskelija Paula Väisänen                                  Kingelininkatu 2 C 56, 20700 Turku

KD        Opiskelija Sami Moilanen                                   Rakuunatie 57 A, 20720 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Jorma Hellsten

KOK     Varapuheenjohtaja: Ritva Pohjanheimo

 

 

 

17. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Luolavuoren koulu, Luolavuorentie 36)

 

Jäsenet:

 

KOK     Lehtori Tuulikki Mähönen                                   Seikonkatu 1 as. 18, 20610 Turku

SDP      Rea Leino                                                        Yliopistonkatu 36 B b 30, 20100 Turku

VAS      Terveydenhoitaja Heini Ranta                             Luolavuorentie 52 B 18, 20720 Turku

VIHR    Opiskelija Antti Salonen                                 Kohmontie 10 A 7, 20540 Turku

KESK   Juhani Koivisto                                                   Yliopistonkatu 24 B 32, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Tarkastaja Kalle Laitinen                                    Jaanintie 32 A 11, 20540 Turku

SDP      Leena Lehtonen                                                 Ankkurikylänkatu 16 C 26, 20240 Turku

VAS      Perhetyöntekijä Mika Raita                                Asentajankatu 7 as. 36, 20320 Turku

RKP      Toimintaterapeutti Lillemor Wennerström            Luolavuorentie 16 A, 20810 Turku

RKP      FM Maria Rinne                                             Rätiälänkatu 5 A 6, 20810 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Rea Leino

KOK     Varapuheenjohtaja: Tuulikki Mähönen

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Vähä-Heikkilän koulu, Myllymäentie 42)

 

Jäsenet:

 

KOK     Antti Mäkelä                                                      Raskinpolku 8 A 10, 20360 Turku

SDP      Kristian Karrasch                                               Ylännekatu 16 C 19, 20540 Turku

VAS      Projektipäällikkö Pirjo Saari                               Kotikoivunkatu 4 B 5, 20210 Turku

VIHR    Petteri Kotamäki                                                Jalustinkatu 7 F 64, 20880 Turku

RKP      FM Pia Perokorpi                                            Uudenmaankatu 9 B, 20500 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Olli Järvelä                                                      Yrjönkatu 4 B 19, 20810 Turku

KOK     Niina Aaltonen                                                   Pampinkatu 12, 20900 Turku

SDP      Timo Lehtinen                                                    Uudenmaankatu 3 A, 20500 Turku

VAS      Koneistaja Matti Kivistö                                     Luolavuorentie 38 A 19, 20810 Turku

VAS       Kanslisti Lii Puolakainen                               Taskulantie 1 F 107, 20300 Turku

 

 

KOK     Puheenjohtaja: Antti Mäkelä

VAS      Varapuheenjohtaja: Pirjo Saari

 

 

 

19. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Kanslerintien työkeskus, Kanslerintie 19)

 

Jäsenet:

 

KOK     Lehtori Reima Halokari                                      Jasmiinitie 8, 20900 Turku

SDP      Eläkeläinen Orvo Kauri                                      Koulukatu 14 A 8, 20100 Turku

VAS      Tiedotuspäällikkö Timo Niitemaa                        Maaherrankatu 6, 20200 Turku

VIHR    Fil.maist. Riitta Kormano                                    Iltatähdentie 3 as 35, 20200 Turku

KESK   Psyk.erik.sair.hoit. Sirpa Fränti-Kauppinen         Luodikkokuja 2, 20900 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Marika Lanne                                                    Kivikartiontie 9 F 172, 20720 Turku

SDP      Toiminnanjohtaja Henry Toivari                          Nostoväenkatu 5 B 62, 20360 Turku

VAS      Keittäjä Sirpa Hagman                                       Pakkarinkatu 8 B 22, 20100 Turku

KD        Eläkeläinen Kari Asikainen                            Petkeltie 4 E 141, 20540 Turku

RKP      Opiskelija Vesa Nieminen                              Hemmiläntie 30, 20210 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Timo Niitemaa

KOK     Varapuheenjohtaja: Reima Halokari

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Suikkilan koulu, Talinkorventie 16)

 

Jäsenet:

 

KOK     Reino Pispanen                                                Kannuskatu 3 G 113, 20880 Turku

KOK     Marianne Arasola                                           Signalistinkatu 15 H 75, 20360 Turku

SDP      Vahtimestari Jukka Järvi                                     Merikulmantie 63, 20250 Turku

VAS      Huolitsija Pirjo Helander                                     Talinkorventie 11 B 49, 20320 Turku

KESK   Veroasiamies Reino Levomäki                            Sakerinkuja 15 B 5, 20320 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Annemari Rautio                                             Pellonperänkatu 4 I 151, 20740 Turku

SDP      Perushoitaja Oili Peltola                                      Fiskarinpolku 14 A 24, 20360 Turku

VAS      Nosturinkuljettaja Kari Lindholm                        Vienolantie 9 B 12, 20210 Turku

VIHR    Opiskelija Toni Suonsuu                                     Koroistentie 2 as. 4, 20380 Turku

RKP      Yrittäjä Ann-Sofi Hurme                                 Vienolantie 10 B 9, 20210 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Reino Pispanen

KESK   Varapuheenjohtaja: Reino Levomäki

 

 

 

21. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Kähärin koulu, Pietari Valdin katu 14)

 

Jäsenet:

 

KOK     Lehtori Ulla-Maija Vierimaa                               Pietari Valdin katu 12, 20100 Turku

SDP      Anja Turunen-Annunen                                      Ruotsinsalmenpolku 4 A 3, 20240 Turku

VAS      Rakennusmies Markku Brander                          Nisse Kavon katu 4 D 56, 20610 Turku

VIHR    Juha Helminen                                                    Yliopistonkatu 1-3 D 49, 20100 Turku

RKP      FM Peter Björkroth                                        Kivenhakkaajank. 4 C 82, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Pekka Saarela                                                    Betaniankatu 14 A 7, 20810 Turku

SDP      Mikko Soukkanen                                             Kanslerintie 5 as 100, 20200 Turku

VAS      Keittiöapulainen Taina Lehti                                Varsinais-Suomenk. 39 B 8 20740 Turku

VAS      Asentaja Seppo Koski                                     Rätiälänkatu 17 B 46, 20810 Turku

KD        Monica Halonen                                              Vartiokuja 1 B, 20700 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Ulla-Maija Vierimaa

SDP      Varapuheenjohtaja: Anja Turunen-Annunen

 

 

 

 

 

 

 

 

22. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Kastun koulu, Pyörämäentie 4)

 

Jäsenet:

 

KD        Lastenhoitaja Margit Heinonen                     Varsojankatu 15, 20460 Turku

SDP      Kodinhoitaja Riitta Suomi                                   Ilpoistentie 41 B 12, 20740 Turku

VAS      Opiskelija Nora Kärkkäinen                               Sirkkalankatu 7 A 25, 20500 Turku

KESK   Maanviljelijä Seppo Lahti                                   Jaakolantie 103, 21340 Tortinmäki

KD        Luonnontiet.kand. Pertti Koivisto                        Kissankellonkatu 5 B 21, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Insinööri Matti Aalto                                          Vienolanrinne 1 E 32, 20210 Turku

SDP      Siivooja Helvi Niinisaari                                 Räntämäenkatu 4 as 15, 20100 Turku

VAS      Tietoliikenneteknikko Tiina Malmi                       Allaistenkatu 4 F 27, 20460 Turku

VIHR    Sihteeri Jussi Pulkkinen                                 Majoitusmestarinkatu 1 D 32, 20360 Turku

RKP      Valt.maist. Folke Åminne                                   Brahenkatu 14 E 124, 20100 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Nora Kärkkäinen

KESK   Varapuheenjohtaja: Seppo Lahti

 

 

 

23. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Hannunniitun koulu, Virmuntie 3)

 

Jäsenet:

 

KOK     Tuomas Viljamaa                                             Hurtinkatu 5 C 15, 20610 Turku

SDP      Palkanlaskija Marja-Liisa Ulmanen                     Linnankatu 5 A 13, 20100 Turku

VAS      Kirjatyöntekijä Juhani Lento                               Vanha Littoistent.75 C 31, 20540 Turku

VIHR    Kirjaston työntekijä Kari Aholainen                    Löytänänkatu 6 D 21, 20540 Turku

RKP      Psykologi Ulla Ellfolk                                      Rauhankatu 13 A 9, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Päiväkodinjohtaja Irma Alaranta                         Vesimiehenkatu 24, 20540 Turku

SDP      Postinjakaja Veikko Helenius                             Mälkiänkuja 4, 20380 Turku

SDP      Kerho-ohjaaja Jere Wiss                                    Töykkälänkatu 17 C 237, 20540 Turku

VAS      Pääluottamusmies Mirja Hovirinta                       Talikkokatu 8 G 112, 20540 Turku

SKS      Vahtimestari Paul Meriharju                          Talpiankuja 6 D 19, 20610 Turku

 

VIHR    Puheenjohtaja: Kari Aholainen

SDP      Varapuheenjohtaja: Marja-Liisa Ulmanen

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Pääskyvuoren koulu, Talvitie 10)

 

Jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Miikka Wigelius                                 Sirkkalankatu 16 A C 68, 20500 Turku

SDP      Levyseppä Heimo Mäkilä                                   Peipposenkuja 2 O 160, 20610 Turku

VAS      Levyseppä Samuli Vienonen                               Västäräkinkatu 1 A 32, 20610 Turku

VIHR    Myyntisihteeri Sari Oino                                     Välppätie 3 A 11, 20540 Turku

RKP      Museoemäntä Marianne Welin                           Karjakatu 26, 20540 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Minna Karlsson                                               Västäräkinpolku 3 C 73, 20610 Turku

SDP      Laatupäällikkö Kirsi Paasikoski                    Perälänkatu 15, 20540 Turku

VAS      Vaihetyöntekijä Eila Kettunen                             Rastaantie 60 H 41, 20610 Turku

RKP      Sairaanhoitaja Siw Friman                              Tilhenkatu 21 G 127, 20610 Turku

VIHR    Opiskelija Juha Lähde                                    Kreetankatu 5 B 52,20320 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Heimo Mäkilä

KOK     Varapuheenjohtaja: Miikka Wigelius

 

 

 

25. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Varissuon koulu II, Orminkuja 3)

 

Jäsenet:

 

SKS      Painaja Pekka Luukko                                    Kainuunkuja 1 E 70, 20740 Turku

SDP      Laitosmies Harri Blomqvist                                 Piinokankatu 7 A 11, 20610 Turku

VAS      Perhepäivähoitaja Ulla Salin                           Vermlanninkuja 21, 20750 Turku

VIHR    Puutarhuri Jaakko Haapala                                 Uudenmaatie 45 as. 3, 20720 Turku

RKP      Lastenhoitaja Isa Michelsson                              Jaanintie 32 A 4, 20540 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Liikennöitsijä Raine Niemi                                  Paavolankatu 3 A 8, 20240 Turku

SDP      Huoltomies Jarkko Helstola                                Pelttarinkatu 2 A 17, 20610 Turku

SDP      Järjestelymestari Taisto Järvenpää                      Karvataskunkatu 10 H 96, 20610 Turku

VAS      Sosiaaliohjaaja Inkeri Backman                          Pormestarinkatu 4 F 49, 20750 Turku

KESK   Opettaja Marjatta Kapari                                   Jaanintie 34 A 10, 20540 Turku

 

VIHR    Puheenjohtaja: Jaakko Haapala

VAS      Varapuheenjohtaja: Ulla Salin

 

 

 

 

 

 

 

 

26. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Varissuon nuorisotalo, Kraatarinkuja 4)

 

Jäsenet:

 

KOK     Marja Ihamuotila                                            Paavolankatu 3 a 8, 20240 Turku

SDP      Tekn. isännöitsijä Matti Heinonen                       Napaturunkatu 3 D 30, 20610 Turku

VAS      Lääketyöntekijä Pirjo Raitanen                           Pormestarinkatu 2 D 42, 20750 Turku

KESK   Pirjo Leinonen                                                 Tilhenkatu 21 J 183, 20610 Turku

RKP      Aluepäällikkö Niklas Öhman                              Vasaramäenkatu 6, 20720 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Anneli Rantanen                                              Solkitarha 5, 20380 Turku

SDP      Cristine Wallius                                                  Päivännousevanpolku 13 B 71, 20610 Turku

VAS      Teknikko Alpo Lähteenmäki                              Suurpäänkatu 35 B 32, 20610 Turku

VAS      Sähköasentaja Seppo Vuorinen                          Talpiankuja 6 B 12, 20610 Turku

KD        Varatuomari Pirkko Larras-Ranta                       Vilkastuksenkatu 3 as. 5, 20320 Turku

 

RKP      Puheenjohtaja: Niklas Öhman

SDP      Varapuheenjohtaja: Matti Heinonen

 

 

 

28. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Majanummen koulu, Hintsankuja)

 

Jäsenet:

 

KOK     Marjukka Laitinen                                              Jaanintie 34 A 6, 20540 Turku

SDP      Toimitusjohtaja Mauri Kivilaakso                        Raivionkuja 2 B 9, 20540 Turku

VAS      Massanvalmistaja Jarmo Hartikainen                   Koukkarinkatu 6 C 22, 20610 Turku

VIHR    Opisk. Taika-Kukka Närhi                             Henrikinkatu 6 as 5, 20500 Turku

RKP      Opisk. Jere Koskinen                                     Tilhenkatu 21 G 127, 20610 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Raija Nartamo                                                 Vanha Hämeentie 40 A, 20540 Turku

SDP      Yliopiston lehtori Veikko Laakso                        Maistraatinkatu 4 as. 29, 20750 Turku

SDP      Projektipäällikkö Markku Hukkanen                  Kraatarinkuja 4 B 6, 20610 Turku

VAS      Laitosapulainen Terttu Rautio                       Kousankatu 4 B 56, 20610 Turku

KD        Merkonomi Jari-Pekka Gontjarov                      Vähärasinkatu 16 C 9, 20540 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Mauri Kivilaakso

VAS      Varapuheenjohtaja: Jarmo Hartikainen

 

 

 

 

 

 

 

 

29. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Lausteen nuorisotalo, Pormestarinkatu 12)

 

Jäsenet:

 

KOK     Olli Yliaho                                                        Yo-kylä 24 a 27, 20540 Turku

SDP      Teknikko Markku Varnila                             Timoteinkuja 8 C 16, 20240 Turku

VAS      Toimitsija Leila Seppälä                                      Vermlanninkuja 6, 20750 Turku

VIHR    Fil.maist. Anne Fagerholm                              It. Pitkäkatu 54 A 4, 20700 Turku

KESK   Fil.maist. Risto Räty                                           Pormestarinkatu 7 B 55, 20750 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Maija Tammi                                                   Lanatie 5 D 119, 20540 Turku

SDP      Rakennusmestari Raimo Salakka                        Vesikonkuja 4, 20750 Turku

VAS      Korjausmies Juha Samsten                            Pormestarinkatu 2 J 101, 20750 Turku

VIHR    Tulkki Roda Hassan                                           Raastuvankatu 3 B 49, 20750 Turku

RKP      Erikoissairaanhoitaja Jarmi Hedman                    Varsinais-Suomenkatu 39 B 9, 20740 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Markku Varnila

VAS      Varapuheenjohtaja: Leila Seppälä

 

 

 

30. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Lausteen koulu, Raadinkatu 7)

 

Jäsenet:

 

KOK     Toimistonhoitaja Marja Saarela                          Betaniankatu 14 A 7, 20810 Turku

SDP      Perushoitaja Marja-Leena Laakso                      Maistraatinkatu 4 as. 29, 20750 Turku

VAS      Opiskelija Tommi Ruuth                                     Uudenmaankatu 11 C 31, 20500 Turku

KD        Teatteriohjaaja Hannu Heinilä                             Århusinkatu 3 C 76, 20320 Turku

KD        Hammaslääkäri Pirjo Niinivirta                            Maariankatu 3 b, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Marjatta Orvasto                                            Stoltinkatu 8 A 11, 20360 Turku

SDP      Putkiasentaja Ilari Luojola                                  Itäkaari 5, 20750 Turku

VAS      Elintarviketyöntekijä Ritva Hannonen                  Pormestarinkatu 6 C 64, 20750 Turku

VIHR    Valt. yo. Susanna Nieminen                            Yo-kylä 62 A 4, 20540 Turku

RKP      Yrittäjä Kjell Wennström                                    Luolavuorentie 16, 20810 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Tommi Ruuth

KD        Varapuheenjohtaja: Hannu Heinilä

 

 

 

 

 

 

 

 

31. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Peltolan ammattikoulu, Hamppukatu 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Tarkastaja Matti Paasonen                                 Bergeninkatu 4 B 15, 20320 Turku

SDP      Perushoitaja Maija-Liisa Haapala                       Mesaanikatu 28, 20240 Turku

VAS      Metallimies Juha-Pekka Lehti                       Pihkalankatu 1 D 76, 20610 Turku

VIHR    Kasv.maist. Maarit Rintala                                  Karrinkatu 3 B 12, 20320 Turku

KD        Vastaava terveydenhoitaja Kirsi Saha                 Vähäheikkiläntie 51 A 3, 20810 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Raimo Lehtonen                                                 Kingelininkatu 4 B 56, 20700 Turku

SDP      Anssi Pirttijärvi                                                   Kataraistentie 1 A 13, 20740 Turku

VAS      Toiminnanjohtaja Raija Ala-Lipasti               Kymenlaaksonkuja 1 D 33, 20740 Turku

KESK   Yrittäjä Tero Virtanen                                        Hennalantie 58, 20960 Turku

RKP      Koulukur. Camilla Sandell                              Metsäpirtinkatu 13 A 3, 20740 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Maija-Liisa Haapala

VAS      Varapuheenjohtaja: Juha-Pekka Lehti

 

 

 

32. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Ilpoisten koulu, Lauklähteenkatu 11)

 

Jäsenet:

 

KOK     Janne Hilli                                                        Liisankatu 7 B 61, 20810 Turku

SDP      Laitosapulainen Kaarina Vilenius                         Lauklähteenkatu 7 Q 156, 20740 Turku

VAS      Toimittaja Rauno Artesola                                  Mäkipellonkuja 1 B 9, 20740 Turku

KESK   Yrittäjä Seppo Muurinen                                    Monnoistentie 5, 20960 Turku

RKP      Konttoripääll. Birgitta Gammals-Blomqvist          Mäkipellonkuja 1 B 10, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Johannes Kaisti                                                  Lipunkantajankatu 5 C 36, 20360 Turku

SDP      Matti Halonen                                                    Jahtilähteenkatu 5 C 86, 20320 Turku

VAS      Myyjä Merja Artesola                                        Mäkipellonkuja 1 B 9, 20740 Turku

VIHR    Yliopistonlehtori Lea Huuhtanen                         Vartiokuja 1 B 15, 20700 Turku

KESK   Insinööri Kalevi Lindroos                                   Vapparintie 1, 20960 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Janne Hilli

RKP      Varapuheenjohtaja: Birgitta Gammals-Blomqvist

 

 

 

 

 

 

 

 

33. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Uittamon seurakuntakoti, Rusthollinrinne 1)

 

Jäsenet:

 

KOK     Projektikoordinaattori Pekka Paatonen               Saarenmaankatu 17 B 5, 20240 Turku

SDP      Mittarikorjaaja Mika Maaskola                          Korpinkatu 5 F, 20610 Turku

VAS      Esimies Pekka Aaltonen                                     Lemmontie 19, 20360 Turku

VIHR    Biologi Mervi Oikonen                                       Liisankatu 8 A 1, 20810 Turku

RKP      Päiväkodinjoht. Nina Rosenberg                    Taivassalonkatu 12 D, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Korjaussuunnittelija Riitta Kanerva                     Kingelininkatu 4 B 56, 20700 Turku

SDP      Metallimies Reino Kankare                                 Ratsukonkatu 4 A 6, 20880 Turku

SDP      Jukka-Pekka Aaltonen                                   Jalustinkatu 3 C 19, 20880 Turku

VAS      Psykologi Pirkko Väänänen                                Rusthollinkatu 6 B 12, 20880 Turku

KESK   Vanginvartija Jarmo Lindqvist                             Jalustinkatu 11 F 66, 20880 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Pekka Aaltonen

KOK     Varapuheenjohtaja: Pekka Paatonen

 

 

 

34. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Katariinan toimintakeskus, Jagellonicankatu 4)

 

Jäsenet:

 

KOK     Professori Marjaana Soininen                             Itäinen Pitkä­katu 16 A 20, 20520 Turku

SDP      Eija Nieminen                                                  Mäntysaarentie 66, 21330 Paattinen

VAS      Eläkeläinen Taisto Lehto                                     Lylyntie 31, 20720 Turku

VIHR    Valt. kand. Mika Äikiä                                   Karjakuja 73 A 25, 20540 Turku

KESK   Fil.lis. Risto Rönkä                                             Sotalaistenkatu 1 A 9, 20810 Turku

              

Vara­jäsenet:

 

KOK     Tukkumyyjä Olli Alaranta                                   Vesimiehenkatu 24, 20540 Turku

SDP      Junamies Veikko Kallionsivu                              Varkkavuorenkatu 25 D 132, 20320 Turku

VAS      Päiväkodinjohtaja Ahti Saarinen                         Uudentuvankatu 6 C 111, 20740 Turku

VIHR    Opiskelija Mia Lanz-Eteläpelto                           Yo-kylä 25 A 1, 20540 Turku

RKP      Opiskelija Yasmine Hedman                               Yo-kylä 21 A 27, 20540 Turku                            

 

VIHR    Puheenjohtaja: Mika Äikiä

KESK   Varapuheenjohtaja: Risto Rönkä

 

 

 

 

 

 

 

 

35. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Wäinö Aaltosen koulu, Wäinö Aaltosen koulutie 3)

 

Jäsenet:

 

KOK     Yrittäjä Timo Kari                                              Kirjamäenkuja 5 B, 20900 Turku

SDP      Järjestelymestari Pekka Viherkoski                     Tammistontie 360, 20900 Turku

VAS      Raudoittaja Risto Rannikko                                Merenkävijänkatu 26, 20900 Turku

VIHR    Jenni Hiekko                                                   Yliopistonkatu 36 a A 9, 20100 Turku

KESK   Pirjo Uotinen                                                      Kondradinkuja 3 E 4, 20610 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Maria Puhakka                                  Hämeenkatu 5, 20900 Turku

SDP      Mikko Kaihlamo                                                Viskaripolku 8 C 27, 20210 Turku

VAS      Kirvesmies Rauli Snällström                                Hirveläntie 1, 20900 Turku

KD        Opiskelija Jonna Nordvall                                 Puutarhakatu 46 E 44, 20100 Turku

RKP      Sihteeri Maria Koppe                                     Puhuri 9 A 4, 20900 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Timo Kari

SDP      Varapuheenjohtaja: Pekka Viherkoski

 

 

 

37. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Kakskerran koulu, Kakskerrantie 964)

 

Jäsenet:

 

KOK     Työkeskuksen johtaja Eila Monnonen                 Järvenpääntie 13, 20960 Turku

SDP      Päivi Salminen                                                 Hippiäisenkuja 3, 20610 Turku

VAS      Toiminnanohjaaja Reijo Suvanto                         Höyttistentie 31, 20960 Turku

VIHR    Opiskelija Johan Ehrstedt                              Vyökatu 12 as 2, 20810 Turku

KESK   Yrittäjä Tanja Koivunen                                     Raustvuorentie 104, 20960 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Cia Niemi                                                          Rykmentintie 35 C 17, 20880 Turku

SDP      Paula Lehtimäki                                                  Jalustinkatu 3 B 13, 20880 Turku

VAS      Opiskelija Emma Vartiainen                           Vapparintie 479, 20960 Turku

KESK   Maanviljelijä Heikki Muurinen                            Orvontie 100, 20960 Turku

RKP      Opiskelija Peter Sarlin                                    Pampinkuja 4 E 18, 20900 Turku

 

 

KESK   Puheenjohtaja: Tanja Koivunen

KOK     Varapuheenjohtaja: Eila Monnonen

 

 

 

 

 

 

 

 

38. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Aunelan koulu, Opintie 1)

 

Jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Anniliisa Puhakka                         Valaanpyytäjänkatu 5, 20900 Turku

SDP      Merkonomi Isko Laurell                                     Jyrkkälänkatu 2 Y 509, 20210 Turku

VAS      Metallimies Timo Piippo                                     Puutakuja 3 B 11, 20540 Turku

VIHR    Asiakaspalv.assistentti Mikaela Mikkonen          Puutarhakatu 20 C 62, 20100 Turku

RKP      Purseri Yngve Wiberg                                        Karjalankatu 9, 20740 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Opiskelija Satu Orvasto                                  Vienolankatu 5 E, 20210 Turku

KOK     Lassi Leino                                                      Vuorelantie 3 C 70, 20700 Turku

SDP      Rakennusinsinööri Juha Penttinen                        Vanha Tampereentie 65, 20300 Turku

VAS      Laatanvalmistaja Irene Sironen                           Krööpilänkatu 6 B 68, 20610 Turku

RKP      Automyyjä Henrik Hasselblatt                            Hemmiläntie 29, 20210 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Anniliisa Puhakka

VAS      Varapuheenjohtaja: Timo Piippo

 

 

 

39. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Pernon koulu, Hyrköistentie 35)

 

Jäsenet:

 

KOK     Jouni Elomaa                                                      Kaivokatu 2 A 8, 20500 Turku

SKS      Yksityisetsivä Olavi Mäenpää                       Lumikonkatu 2 B 59, 20240 Turku

SDP      Opiskelija Minttu Ojanen                                    Väisäläntie 5 as. 51, 20210 Turku

VAS      Kojekokkaaja Susanna Aalto                         Rastaantie 58 A 4, 20610 Turku

VIHR    Atk-kouluttaja Kalevi Kotamäki                         Jalustinkatu 7 F 64, 20880 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Patrik Nyström                                                Linnankatu 20 B 50, 20100 Turku

SDP      Jarkko Laitinen                                                  Yo-kylä 47 A 9, 20540 Turku

VAS      Muurari Viljo Tuominen                                      Lumikonkatu 6 D 114, 20240 Turku

KD        Opiskelija Leena Väisänen                             Häränajajanpolku 1 B 10, 20210 Turku

RKP      Lääket.lis. Terhi Vörlund-Wallenius                    Saarenmaankatu 1 B 8, 20240 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Jouni Elomaa

SDP      Varapuheenjohtaja: Minttu Ojanen

 

 

 

 

 

 

 

40. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Pansion nuorisotalo, Pernontie 16)

 

Jäsenet:

 

KOK     Joonas Kallio                                                   Rusthollinkatu 7 D 114, 20880 Turku               

SDP      Terveydenhoitaja Kirsti Leivo                             Tuurintie 1 C 22, 20100 Turku

VAS      Puuseppä Esa Rantanen                                 Jyrkkälänkatu 2 G 210, 20210 Turku

VIHR    Psyk yo. Juha Toivonen                                     Puutarhakatu 11 B 77, 20100 Turku

KESK   Toimittaja Maija-Leena Uusitalo-Niva                Kustavintie 13 A 4, 20320 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Marjaana Mäkinen                                         Lumimarjankuja 10, 20900 Turku

SDP      Työmaapäällikkö Veikko Paju                            Heinikonkatu 17 C 27, 20240 Turku

VAS      Lähettäjä Leena Itämeri                                      Tähkiönkatu 10 H 55, 20240 Turku

VIHR    Opiskelija Jarnina Roivas                                    Rauhankatu 1 C 25, 20100 Turku

RKP      Opettaja Kaj Wallenius                                      Saarenmaankatu 1 B 8, 20240 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Joonas Kallio

SDP      Varapuheenjohtaja: Kirsti Leivo

 

 

 

41. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Teräsrautelan koulu, Korkkisvuorenkatu 14)

 

Jäsenet:

 

KOK     Myymäläpäällikkö Timo Malkaniemi                   Stoltinkatu 14 A 8, 20360 Turku

SDP      Tutkija Helena Honka-Hallila                              Yliopistonkatu 28 B 14, 20100 Turku

VAS      TV-asentaja Rami Alavirta                                Asentajankatu 9 B 24, 20320 Turku

KESK   Toimistosihteeri Irma Roto                                  Paavinkatu 25 C 19, 20540 Turku

RKP      Dipl.insinööri Ralf Rehnberg                               Rysäkatu 2 B, 20900 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Elna Voipio                                                      Kaskenkatu 10 as. 30, 20700 Turku

SDP      Putkiasentaja Veijo Saarinen                              Juoksijankatu 6 B 2, 20360 Turku

VAS      Kanslisti Rauni Niinimäki                                    Ekmaninkatu 6 A 36, 20320 Turku

VIHR    Opiskelija Stefan Ehrstedt                              Yo-kylä 26 A 21, 20540 Turku

KD        Hum.yo Sampo Ilvessalo                                    Kanslerintie 12 E 133, 20200 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Helena Honka-Hallila

RKP      Varapuheenjohtaja: Ralf Rehnberg

 

 

 

 

 

 

 

 

42. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Härkämäen liikuntasali, Rahjepolku 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Fil.maist. Theodor Fomin                                    Humalistonkatu 5 C 70, 20100 Turku

SDP      Työkaluviilaaja Veikko Suominen                       Vanha Hämeentie 110 A 16, 20540 Turku

VAS      Kondiittori Sirpa Ketola                                     Stålarminkatu 27 K 95, 20810 Turku

VIHR    Opiskelija Matti Saarinen                                   Pääskynlento 17 as. 15, 20610 Turku

RKP      Sihteeri Birgitta Hasselblatt                                 Hemmiläntie 28, 20210 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Hammashuoltaja Sari Ruponen                      Ieskatu 19 B 20, 20210 Turku

SDP      Makeistyöntekijä Kristiina Tortinmäki         Kärsämäentie 68 as. 2, 20360 Turku

VAS      Erkki Hietanen                                                   Jyrkkälänkatu 2 R 398, 20210 Turku

KESK   Projektipäällikkö Olavi Nummela                       Haapatie 17, 20540 Turku

RKP      Dipl.ekonomi Hans Hasselblatt                           Hemmiläntie 28, 20210 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Theodor Fomin

SDP      Varapuheenjohtaja: Veikko Suominen

 

 

 

43. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Liinahaan vanhainkoti, Liinahaankatu 17)

 

Jäsenet:

 

KOK     Kauppias Matti Puhakka                                Valaanpyytäjänkatu 5, 20900 Turku

VAS      Kirjastonhoitaja Sirkka Eriksson                         Kylässuonpolku 10 A 15, 20360 Turku

VIHR Myyjä Hannu Pohjonen                                 Hakapellonkatu 6 B 124, 20540 Turku

KESK   Opiskelija Antti Sirkiä                                        Pampinkuja 4 E 17, 20900 Turku

RKP      Opiskelija Charlotta Blomqvist                      Tuureporinkatu 5 D, 20100 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KD        Fil.maist. Kimmo Alho                                     Emmauksenkatu 7, 20380 Turku

SDP      Yrittäjä Lea Fromholdt                                    Salokivenkuja 1 E 16, 20320 Turku

SDP      Vammaisavustaja Anne Sandberg-Majuri         Hippoksentie 29 B 72, 20720 Turku

VAS      Rakennusmestari Aimo Lehtonen                        Hillerikuja 13, 20750 Turku

KD        Yrittäjä Tauno Karhunen                                Pitkänpellonkatu 10 a 4, 20900 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Matti Puhakka

VAS      Varapuheenjohtaja: Sirkka Eriksson

 

 

 

 

 

 

 

 

44. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Teräsrautelan nuorisotalo, Antreksenkuja 1)

 

Jäsenet:

 

KOK     Yo-merkonomi Sirkku Hynninen                        Pirttilähteenkatu 54, 20320 Turku

SDP      Terveydenhuollon maisteri Hanna Vuorio            Niilonkatu 20, 20810 Turku

VAS      Opiskelija Tero Kesäläinen                                 Mielikinkatu 12, 20540 Turku

SKS      Vanh. koneasentaja Matti Mäntylä               Paavolankatu 3 E 48, 20240 Turku

RKP      Projektipäällikkö Roger Grans                            Everstinkatu 7, 20810 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Valt.maist. Veli-Matti Lehtonen                          Pietarinkatu 1 A 7, 20320 Turku

KOK     Riikka Merilä                                                     Koulukatu 13 A 32, 20100 Turku

SDP      Peltiseppä Markku Toivanen                              Viitakantie 8, 20320 Turku

VAS      Opettaja Pekka Rautee                                  Lumimarjankuja 9, 20900 Turku

RKP      Solveig Westerén                                            Rakennusmestarintie 33 G, 20320 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Sirkku Hynninen

SDP      Varapuheenjohtaja: Hanna Vuorio

 

 

 

45. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Impivaaran uimahalli, Uimahallinpolku 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Mia Ranne                                                         Crichtoninkatu 4 as. 8, 20100 Turku

VAS      Pakkaaja Helena Kämäräinen                       Lipunkantajankatu 22 C 49, 20360 Turku

KESK   Opiskelija Kalle Heinonen                                  Savikatu 3, 20540 Turku

RKP      Valt.maist. Bengt Häggman                                 Vartiovuorenkatu 10 B 20, 20700 Turku

KD        Annabella Nygård                                           Uudenmaankatu 12 a B 33, 20500 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Mari Paasikivi                                                 Rauhankatu 23 E 53, 20100 Turku

SDP      Varastomies Tomi Peltola                               Rauramäentie 1 M 278, 20360 Turku

SDP      Kauppat.maist. Annina Lehtiö-Vainio                 Paltankatu 41, 20360 Turku

VAS      Sähköasentaja Timo Kujanpää                       Parolanpolku 6 C 96, 20360 Turku

VIHR    Teatteriohjaaja Kari Selinheimo                          Sibeliuksenkatu 7, 20100 Turku

 

RKP      Puheenjohtaja: Bengt Häggman                           

KD        Varapuheenjohtaja: Annabella Nygård

 

 

 

 

 

 

 

 

46. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Hepokullan koulu, Varkkavuorenkatu 42)

 

Jäsenet:

 

KOK     Ekonomi Heikki Ranti                                        Valkkimyllynkuja 1, 20540 Turku

SDP      Opiskelija Elviira Pulli                                         Puutarhakatu 20 C 69, 20100 Turku

VAS      Kondiittori Rauno Mäkinen                           Nostoväenkatu 3 E 70, 20360 Turku

VIHR    Opiskelija Paula Kajava                                     Aurakatu 22 a 6, 20100 Turku

KD        Opiskelija Ritva Kokko                                  Häränajajanpolku 1 H 86, 20210 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Jan Sipilä                                                         Eerikinkatu 29 A 9, 20100 Turku

SDP      Käyttöpäivystäjä Kauko Söderlund                    Varkkavuorenkatu 38 E 49, 20320 Turku

VAS      Mainostoimittaja Anna-Liisa Jokinen                   Westerholminkatu 6 A 11, 20320 Turku

RKP      Koulukuraattori Marko Winter                           Vartiovuorenkatu 8 C 62, 20700 Turku

RKP      Opiskelija Johanna Taxell                              Vartiovuorenkatu 1 a, 20700 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Rauno Mäkinen

KOK     Varapuheenjohtaja: Heikki Ranti

 

 

 

47. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Runosmäen koulu, Piiparinpolku 3)

 

Jäsenet:

 

KOK     Tarkastaja Yrjö Alanen                                      Munte­rinka­tu 6 B 16, 20360 Turku

SDP      Risto Kruskopf                                                Raskinpolku 5 A 34, 20360 Turku

VAS      Sosiaalityöntekijä Kaisa Nurminen                Friskinpolku 7 A 9, 20360 Turku

KD        Vanhainkodin johtaja Anja Paavonperä              Lukkarinkatu 10, 20380 Turku

RKP      Dipl. ekon. Kurt Jansson                                Kivenhakkaajankatu 4 C 68, 20700 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Opiskelija Tuomas Ranti                                     Savikatu 3 A 20, 20540 Turku

SDP      Leo Laurikainen                                                 Stoltinkatu 8 C 51, 20360 Turku

VAS      Toimistotyöntekijä Marja Nissilä                         Stoltinkatu 12 M 153, 20360 Turku

VIHR    Hammashoitaja Satu Miettinen                      Läntinen Rantakatu 21 b 21, 20100 Turku

KESK   Toiminnanjohtaja Aulis Suominen                        Raskinpolku 8 C 43, 20360 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Yrjö Alanen

KD        Varapuheenjohtaja: Anja Paavonperä

 

 

 

 

 

 

 

 

48. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Nunnavuoren koulu, Piiparinpolku 19 - 21)

 

Jäsenet:

 

KOK     Vakuutusvirkailija Marjut Launto                        Parolanpolku 12 D 49, 20360 Turku

SDP      Suunnittelija Leo Oksa                                       Stoltinkatu 7 A 13, 20360 Turku

VAS      Tietokoneasentaja Tarmo Karjalainen                 Finnberginkatu 20 E 25, 20320 Turku

VIHR    Opiskelija Aino Varila                                        Kunnallissairaalantie 53, 20810 Turku

KESK   Kiinteistönhoitaja Elina Vihe                               Temppelinkatu 3 C 5, 20810 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Pekka T. Louhi                                                Kreetankatu 3 B 58, 20320 Turku

SDP      Perhepäivähoitaja Vuokko Oksa                        Stoltinkatu 7 A 13, 20360 Turku

VAS      Ompelija Eila Hannula                                    Piiparinpolku 20 A 15, 20360 Turku

VIHR    Merkonomi Reima Saarinen                               Pääskynlento 17 as. 15, 20610 Turku

RKP      Lastenhoitaja Nadine-Carola Hedman                Savonkatu 5 B 44, 20740 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Leo Oksa

VAS      Varapuheenjohtaja: Tarmo Karjalainen

 

 

 

49. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Pallivahan koulu, Paltankatu 4)

 

Jäsenet:

 

KOK     Anna Hammais                                                   Ritzinkuja 1 O 84, 20380 Turku

SDP      Hioja Kare Peltomaa                                          Juoksijankatu 3, 20360 Turku

VAS      Fil.maist. Irma Kemppainen                                Kuohukuja 2 A 2, 20540 Turku

KD        Opiskelija Joonas Heinilä                               Bilmarkinkatu 4 as 19, 20100 Turku

RKP      Toimitusjohtaja Bo Andér                               Löytänänkatu 5 C 12, 20540 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Kaisa Elo                                                           Itäinen Pitkäkatu 18 D 73, 20520 Turku

SDP      Esa Salmela                                                       Nostoväenkatu 15 A 7, 20360 Turku

VAS      Toimitusjohtaja Teuvo Saarinen                          Kaerlantie 8 A 6, 20360 Turku

VIHR    Myyjä Lotte Lumme                                           Kasarminkatu 7 a B 5, 20500 Turku

KD        Diplomi-insinööri Gustav Lindqvist                      Läntinen Rantakatu 69 B, 20100 Turku

 

KD        Puheenjohtaja: Joonas Heinilä

SDP      Varapuheenjohtaja: Kare Peltomaa

 

 

 

 

 

 

 

 

50. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Halisten koulu, Paavinkatu 13)

 

Jäsenet:

 

KOK     Esko Toivonen                                                   Aninkaistenkatu 12 E 137, 20100 Turku

SDP      Maija Raita                                                     Kellonsoittajankatu 17 A 2, 20500 Turku

VAS      Teknikko Tauno Hovirinta                                  Talikkokatu 8 G 112, 20540 Turku

VIHR    Ohjaaja Pia Vuori                                              Kardinaalinkatu 3 L 113, 20540 Turku

KD        Puutarhuri Laura Kivijärvi                              Emmauksenkatu 5 B 11, 20380 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Ville Andersson                                               Kaskenkatu 10 as 30, 20700 Turku

SDP      Laura Lindeberg                                                 Puutarhakatu 32 as. 13, 20100 Turku

VAS      Kotiäiti Sari Lähteenmäki                              Paavinkatu 4 M 154, 20540 Turku

KESK   Yrittäjä Lasse Soini                                            Säkyläntie 318, 21330 Paattinen

RKP      Dipl.ekonomi Peter Koppe                                 Paavinkatu 4 B 30, 20540 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Tauno Hovirinta

KOK     Varapuheenjohtaja: Esko Toivonen

 

 

 

51. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Maarian nuorisotalo, Arkeologinkatu 4)

 

Jäsenet:

 

KOK     Tia Beckman                                                   Jyrkkälänkatu 4 C 96, 20210 Turku

SDP      Sosiaalisihteeri Merja Nurmio                             Meripihkakuja 5, 20460 Turku

VAS      Sähköasentaja Rauno Virtamo                            Lammaskuja 3 C 21, 20460 Turku

VIHR    Suunnittelija Heimo Meriö                                  Kaivokatu 16 b A 1, 20520 Turku

KESK   Opiskelija Jenna Tuovinen                             Jäkärläntie 54, 20460 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Raine Lehtonen                                               Kölikatu 12 as 20, 20810 Turku

SDP      Tietoliikenneasentaja Hannu Suominen                Talolankatu 18 as. 18, 20460 Turku

SDP      Yrittäjä Terttu Alasalmi                                       Allaistenkatu 31, 20460 Turku

VAS      Lähihoitaja Pirkko Vesalainen                             Asematie 44, 20460 Turku

RKP      Yrittäjä Tom Koppe                         Puhuri 9 A 4, 20900 Turku

 

VAS      Puheenjohtaja: Rauno Virtamo

SDP      Varapuheenjohtaja: Merja Nurmio

 

 

 

 

 

 

 

 

52. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Moision koulu, Moision koulutie 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Toimistosihteeri Airi Hätönen                              Vilkastuksenkatu 16 B 6, 20320 Turku

SDP      Kiinteistönvalvoja Timo Nurmio                          Meripihkankuja 5, 20460 Turku

VAS      Autonkuljettaja Simo Salonen                             Laskiaiskatu 6, 20400 Turku

VIHR    Kampaaja Tiina Toivola                                  Kannuskatu 4 G 86, 20880 Turku

KESK   Arja Pajula                                                       Ylijoentie 147, 20460 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Tiina Haapamäki                                             Uudenmaankatu 40 D 78, 20500 Turku

SDP      Matti Kuusela                                                    Piikuja 3, 20460 Turku

VAS      Kotiavustaja Eira Lintunen                                  Laitilankuja 3, 20400 Turku

KD        Yrittäjä Mari-Ella Finnilä                                    Virusmäentie 48, 20300 Turku

RKP      Järjestösihteeri Hans Johansson                          Uudenmaankatu 8 C 59, 20500 Turku

 

KESK   Puheenjohtaja: Arja Pajula

SDP      Varapuheenjohtaja: Timo Nurmio

 

 

 

53. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Jäkärlän koulu, Argeologinkatu 9)

 

Jäsenet:

 

KOK     Terveydenhoitaja Aila Virkkunen                        Jäkärlän Puistokatu 17 B 27, 20460 Turku

SDP      Sähköasentaja Raimo Vuorinen                          Jäkärläntie 47, 20460 Turku

VAS      Koulupuuseppä Eskil Rinne                                Ylijoentie 64, 20400 Turku

VIHR    Dipl. ekonomi Harriet Andersson                        Hämeenkatu 30 A 2, 20700 Turku

KESK   Maanviljelijä Antti Alitalo                                    Haverintie 28, 20460 Turku

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Tuukka Airaksinen                                             Tammispaltantie 19, 20300 Turku

SDP      Työnohjaaja Lea Kuusela                                   Piikuja 3, 20460 Turku

VAS      Hitsaaja Raija Helin                                            Lampolankatu 1 A 4, 20460 Turku

KD        Nuorisotyönohjaaja Hanna Rosvall               Hamaronkatu 14 as 9, 20380 Turku

RKP      Yrittäjä Pether Artzén                                         Kivilähteentie 11, 20460 Turku

 

KESK   Puheenjohtaja: Antti Alitalo

SDP      Varapuheenjohtaja: Raimo Vuorinen

 

 

 

 

 

 

 

 

54. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Paattisten aluetalo, Paattistalonkatu 1)

 

Jäsenet:

 

KOK     Maanviljelijä Pekka Nieminen                             Säkyläntie 1201, 21340 Tor­tinmä­ki

SDP      Sinikka Suovanen                                            Talolankatu 14 D 17, 20460 Turku

VAS      Talonmies Veijo Koskinen                              Paattistentie 927, 21330 Paattinen

KESK   Maanviljelijä Kauko Heinonen                            Hutintie 48, 21340 Tortinmäki

KESK   Vanhainkodin joht. Soile Lahtonen-Kiviranta      Nunnaojantie 5, 21340 Tortinmäki

 

Vara­jäsenet:

 

KOK     Eero Hietala                                                       Säkyläntie 912, 21340 Tortinmäki

SKS      Taksiautoilija Kristiina Ylijoki                        Laitainen 2 D 17, 20900 Turku

SDP      Autonkuljettaja Rauno Suovanen                        Talolankatu 14 D 17, 20460 Turku

VAS      Toimitsija Mirja Heinonen                                   Paattistentie 865, 21330 Paattinen

KESK   Tukkumyyjä Tiina Ristimäki                                Kaarlejoentie 91, 21340 Tortinmäki

 

KOK     Puheenjohtaja: Pekka Nieminen

VAS      Varapuheenjohtaja: Veijo Koskinen

 

 

 

55. Äänes­tysalueen vaalilautakunta (Paavolan koulu, Säkyläntie 616)

 

Jäsenet:

 

KOK     Kirjastonhoitaja Ilse Fredriksen                          Västäräkinpolku 3 A 2, 20610 Turku

SDP      Eläkeläinen Touko Kanerva                                Sirkantie 2 A 4, 20810 Turku

VAS      Eläkeläinen Veikko Koskinen                        Karvataskunkatu 10 J 108, 20610 Turku

VIHR    Talouspäällikkö Heikki Korhonen                       Kasarminkatu 7 a D, 20540 Turku

KESK   Opiskelija Marika Lahti                                      Jaakolantie 103, 21340 Tortinmäki

 

Vara­jäsenet:

 

SKS      Moottorihallin hoit. Kauko Lehvonen            Laitainen 2 E 24, 20900 Turku

SDP      Aleksi Reivonen                                                 Mehiläisenkatu 5, 20240 Turku

VAS      Perhepäivähoitaja Kirsti Malmi                     Ruskonojantie 111, 20460 Turku

VAS      Maalari Leena Vasu                                           Krouvintie 53, 21330 Paattinen

KESK   Sosiaalityöntekijä Leila Hihnala                           Säkyläntie 665, 21330 Paattinen

 

VAS      Puheenjohtaja: Veikko Koskinen

KOK     Varapuheenjohtaja: Ilse Fredriksen

 

 

 

 

 

 

 

 

57. Äänestysalueen vaalilautakunta (ent. Normaalikoulu, Mestarinkatu 2)

 

Jäsenet:

 

SDP      Opiskelija Anu Nummelin                               Kastuntie 41 A 1, 20300 Turku

VAS      Koulukuraattori Pasi Vallivuori                           Löytänänkatu 5 D 14, 20540 Turku

KESK   Iiro Nordling                                                      Humalistonkatu 16 B 99, 20100 Turku

RKP      Yrittäjä Kim Lönnqvist                                       Askaistentie 26 as. 11, 20810 Turku

VIHR    Aira Tolvanen                                                  Hakapellonkatu 6 B 124, 20540 Turku

 

Varajäsenet:

 

VAS      Perushoitaja Soile Lahti                                      Rätiälänkatu 20 A 10, 20810 Turku

SDP      Sauli Jernberg                                                    Savonkatu 5 A 4, 20740 Turku

KD        Marianne Salonen                                           Kohmontie 10 A, 20540 Turku

KD        Myyntiedustaja Jari Salminen                        Reelinkikatu 10 B, 20810 Turku

KOK     Kalevi Koivuluhta                                           Tammikalliontie 22, 20900 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Anu Nummelin

RKP      Varapuheenjohtaja: Kim Lönnqvist

 

 

 

58. Äänestysalueen vaalilautakunta (Wäinö Aaltosen koulu II, Pitkänpellonkatu 2)

 

Jäsenet:

 

KOK     Pirjo Aaltonen                                                    Pampinkatu 12, 20900 Turku

SDP      Veikko Lampinen                                            Viskarinpolku 3 A 15, 20210 Turku

VAS      Hortonomi Marketta Mätäsaho                          Pietinkuja 7 C 9, 20900 Turku

VIHR    Aluepäällikkö Sakari Niemelä                             Betaniankatu 8 B 11, 20810 Turku
KESKYrittäjä Mirja KoivunalhoLaaksluomantie 8, 20960 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Raimo Varjokivi                                                 Luotsinkatu 21, 20900 Turku

SDP      Tupakkatyöläinen Sinikka Lahti                    Ojarinne 37, 20810 Turku

VAS      Laitosmies Lasse Isomaa                               Lautturinkatu 1, 20900 Turku

RKP      Opiskelija Dan Heikel                                    Rätiälänkatu 5 A 6, 20810 Turku
KDOpiskelija Ulla OksanenYliopistonkatu 41 E, 20100 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Pirjo Aaltonen

KESK   Varapuheenjohtaja: Mirja Koivunalho

 

 

 

 

 

 

 

59. Äänestysalueen vaalilautakunta (Kristillinen opisto, Lustokatu 7)

 

Jäsenet:

 

KOK     Marianne Luojola                                            Kuusamakuja 3, 20900 Turku

SDP      Perushoitaja Marjatta Sinervo                       Parrantie 1 A 1, 20300 Turku

VAS      Toiminnanjohtaja Kari Vesterinen                       Eskonpolku 2 B 42, 20320 Turku

VIHR    Opiskelija Alexandra Saali                                  Pellonperänkatu 4 T 247, 20740 Turku
KESKJärjestösihteeri Petri AholaKeltasirkunpolku 1 b B 43, 20610 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Lauri Koivula                                                     Talolankatu 10 H 1, 20460 Turku

SDP      Opiskelija Assi Paavola                                      Porkankuja 13, 20810 Turku

VAS      Rakennustyöläinen Sirkka-Liisa Eronen              Paavinkatu 4 J 123, 20540 Turku

RKP      Projektisihteeri Birgitta Blom                              Kuralankatu 7 B 6, 20540 Turku
KDOpiskelija Olli-Pekka PalonenKoukkukankareentie 48, 20320 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Marjatta Sinervo

VAS      Varapuheenjohtaja: Kari Vesterinen

 

 

 

Vaalitoimikunnat:

 

1. Turun Yliopistollisen Keskussairaalan I toimi­kunta

 

Jäsenet:

 

KOK     Erikoissairaanhoitaja Arja Filppula                      Vanha Hämeentie 109 C 79, 20540 Turku

SDP      Leo Autio                                                          Ursininkatu 7 b as. 8, 20100 Turku

VAS      Toimitsija Leila Seppälä                                 Vermlanninkuja 6, 20750 Turku

 

Varajäsenet:

 

SDP      Eija Nieminen                                                  Mäntysaarentie 66, 21330 Paattinen

VIHR    Opiskelija Matti Saarinen                              Pääskynlento 17 as 15, 20610 Turku

RKP      Yasmine Hedman                                            Yo-kylä 21 A 27, 20540 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Leo Autio

KOK     Varapuheenjohtaja: Arja Filppula

 

 

 

 

 

 

2. Turun Yliopistollisen Keskussairaalan II toimi­kunta

 

Jäsenet:

 

KOK     Osastosihteeri Raija Joutsia                                Jöllinaukio 4 as. 6, 20300 Turku

SDP      Fil.maist. Reijo Vuorio                                        Linnunpääntie 2 H 81, 20810 Turku

VAS      Ylivartija Kalevi Virtanen                                    Martinkatu 15 D 3, 20810 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Riitta Kanerva                                                    Kingelininkatu 4 B 56, 20700 Turku

SDP      Uolevi Rosvall                                                 Kokkokatu 61, 20100 Turku

VIHR    Hum.kand. Birgit Salin                                        Henrikinkatu 6 as 2, 20500 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Raija Joutsia

SDP      Varapuheenjohtaja: Reijo Vuorio

 

3. Turun kaupungin sairaalat

 

Jäsenet:

 

KOK     Mia Karlsson                                                   Västäräkinpolku 3 A 6, 20610 Turku

SDP      Va. suunnittelija Kimmo Lemmetyinen                 Kraatarinkatu 3 B 17, 20610 Turku

VAS      Työsuojeluvaltuutettu Pekka Vepsäläinen            Tähkiönkatu 6 B 50, 20240 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Opiskelija Henna Koivuniemi                              Koulukatu 14 B 71, 20100 Turku

SDP      Tarkastaja Pekka Lehtinen                                 Maistraatinkatu 4 A 7, 20750 Turku

RKP      FM Marika Kivinen                                           Kerttulinkatu 22 D 69, 20520 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Kimmo Lemmetyinen

KOK     Varapuheenjohtaja: Mia Karlsson

 

4. Turunmaan sairaala, Hoitokoti Peltola, Myllyko­ti, Engel hoitoko­ti, Paat­tisten huoltokoti ja Suomen Kristilli­sen Työväen Naislii­ton Paattis­ten suojakoti

 

Jäsenet:

 

KOK     Osastosihteeri Kirsti Kari                                   Yliopistonkatu 5 A 7, 20100 Turku

SDP      Myyntipaikkojen esimies Mauri Niemi                Puutarhakatu 34 A 11, 20100 Turku

RKP      Järjestösihteeri Hans Johansson                          Uudenmaankatu 8 C 59, 20500 Turku

 

Varajäsenet:

 

SDP      Tarkastaja Aila Vuorinen                                    Westerholminkatu 3 D 48, 20320 Turku

VAS      Erikoissairaanhoitaja Mikko Lemmetyinen          Jalustinkatu 3 D 35, 20880 Turku

KESK   Toimistovirkailija Marjut Lainio                           Raskinpolku 6 C 64, 20360 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Kirsti Kari

RKP      Varapuheenjohtaja: Hans Johansson

 

 

 

 

5. Kerttulin, Luolavuoren, Liinahaan, Runosmäen ja Mäntyrin­teen vanhainkodit sekä Palvelutalo Kotikunnas

 

Jäsenet:

 

KOK     Rakennusmestari Pentti Vänni                             Tiilitehtaankatu 17, 20360 Turku

SDP      Palkanlaskija Marja-Liisa Ulmanen                     Linnankatu 5 A 13, 20100 Turku

VAS      Toimistotyöntekijä Marja Nissilä                         Stoltinkatu 12 M 153, 20360 Turku

 

Varajäsenet:

 

VIHR   Psyk.yo. Juha Toivonen                                  Puutarhakatu 11 B 77, 20100 Turku

SDP      Tekstiilityöntekijä Marjatta Aarniokoski              Piiparinpolku 6 B, 20360 Turku

VIHR    Myyjä Lotte Lumme                                           Kasarminkatu 7 a B 5, 20500 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Marja-Liisa Ulmanen

KOK     Varapuheenjohtaja: Pentti Vänni

 

 

 

6. Betanian palvelutalo, Ukkokoti, Servicehuset Candolinska servicehemmet ja Palveluko­ti Onnela

 

Jäsenet:

 

SDP      Lehtori Hannu Haapamäki                                  Tilhenkatu 21 E 85, 20610 Turku

VAS      Toiminnanohjaaja Tuula Merisaari                       Eskonpolku 2 B 42, 20320 Turku

RKP      Aluepäällikkö Niklas Öhman                              Vasaramäenkatu 6, 20720 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Opiskelija Pipsa Kirjavainen                               Rehtorinpellonkatu 4 B 502, 20500 Turku

SDP      Eläkeläinen Touko Kanerva                                Sirkantie 2 A 4, 20810 Turku

KD        Hum. yo Sampo Ilvessalo                                   Kanslerintie 12 E 133, 20200 Turku

 

RKP      Puheenjohtaja: Niklas Öhman

SDP      Varapuheenjohtaja: Hannu Haapamäki

 

7. Servicehuset Hemmet, Lehmusvalkaman palvelutalo, Invalidiliitto ry:n Turun palvelutalo, Karina-koti ja Meri-Karina, Höveli, Seiko, Pohjantähti, Emmi-koti ja Turun Otso

 

Jäsenet:

 

KOK     Niko Aaltonen                                                   Eerikinkatu 41 A 4, 20100 Turku

SDP      Myyjä Tiina Turunen                                      Vuorikatu 3 B B 32, 20700 Turku

VAS      Eläkeläinen Matti Vehviläinen                             Valpuri Innamaan katu 5 C 79, 20610 Turku

 

Varajäsenet:

 

SDP      Pertti Penttinen                                                Kettussuontie 55 as 1, 20360 Turku

VIHR Opiskelija Johan Ehrstedt                                  Vyökatu 12 as 2, 20810 Turku

RKP      Opiskelija Charlotta Blomqvist                      Tuureporinkatu 5 D 50, 20100 Turku

 

KOK     Puheenjohtaja: Niko Aaltonen

SDP      Varapuheenjohtaja: Tiina Turunen

 

 

 

8. Turun vankila, Tutkintavankila ja Vankimielisairaala

 

Jäsenet:

 

SDP      Apulaistullitarkastaja Pertti Aarras                      Varkkavuorenkatu 36 G 79, 20320 Turku

KD        Teatteriohjaaja Hannu Heinilä                             Århusinkatu 3 C 76, 20320 Turku

VIHR    Suunnittelija Marita Alen                                     Luostarinkortteli 171, 20700 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Riitta Kanerva                                                 Kingelininkatu 4 B 56, 20700 Turku

SDP      KM Artto Aittala                                             Varsinais-Suomenk. 18 G 34, 20740 Turku

VAS      Toimistonhoitaja Ritva Blomroos                        Varkkavuorenkatu 19 A 38, 20320 Turku

 

KD        Puheenjohtaja: Hannu Heinilä

VIHR    Varapuheenjohtaja: Marita Alen

 

 

 

Kotiäänestystoimikunta

 

Jäsenet:

 

KOK     Koneistonhoitaja Lars Helle                                Pyölinpellonkatu 17, 20300 Turku

SDP      Putkiasentaja Ilari Luojola                                  Itäkaari 5, 20750 Turku

VAS      Toimistovirkailija Tuula Merisaari                Eskonpolku 2 B 42, 20320 Turku

 

Varajäsenet:

 

KOK     Talouspäällikkö Ritva Pohjanheimo                     Itäinen Rantakatu 66 B 26, 20810 Turku

SDP      Aleksi Reivonen                                                 Mehiläisenkatu 5, 20240 Turku

SDP      Rakennusinsinööri Juha Penttinen                        Vanha Tampereentie 65, 20300 Turku

SDP      Opiskelija Vilja Siitonen                                 Tiilentekijänkatu 8 G 88, 20810 Turku

SDP      Matti Lindblom                                                Verkapiha 1 A 51, 20100 Turku

SDP      Kodinhoitaja Riitta Suomi                                   Ilpoistenkatu 41 B 12, 20740 Turku

VAS      Kunnallissihteeri Pekka Heikkilä                         Talinkorventie 11 B 49, 20320 Turku

VIHR    Opiskelija Taika-Kukka Närhi                        Henrikinkatu 6 as 5, 20500 Turku

VIHR    Opiskelija Anu Markkanen                                  Prusinkatu 28, 20380 Turku

KESK   Konsultti Iris Lemmetti                                        Eskonkatu 8 C 92, 20320 Turku

RKP      Majuri evp. Stig Röberg                                      Rautsuonkatu 8, 20740 Turku

KD        Teatteriohjaaja Hannu Heinilä                             Århusinkatu 3 C 76, 20320 Turku

 

SDP      Puheenjohtaja: Ilari Luojola

KOK     Varapuheenjohtaja: Lars Helle